Glåmdalen går løs på selvhjelpsarbeidet i 2012

Sist oppdatert:

Frivilligsentralene i Glåmdalen vil legge til rette for at selvhjelpsmuligheten blir godt kjent i regionen og ønsker å bli koordinatorer for å hjelpe grupper i gang. Frivilligsentralene vil begynne det nye året 2012 med et felles møte der arbeidet skal konkretiseres og planlegges i detalj.

Glåmdalen går løs på selvhjelpsarbeidet i 2012

Mandag den 12. desember var lederne for alle frivilligsentralene i Glåmdalen (Åsnes, Grue, Kongsvinger, Eidskog, Sør-Odal og Nord-Odal) samlet hos Sør-Odal Frivilligsentral i Skarnes til fagdag om selvorganisert selvhjelp. Selvhjelp Norges distriktskontor for Hedmark og Oppland sto for det faglige innholdet.

Frivilligsentralene i Glåmdalen vil legge til rette for at selvhjelpsmuligheten blir godt kjent i regionen og ønsker å bli koordinatorer for å hjelpe grupper i gang. Samtidig planlegger frivilligsentralene å gi enkeltpersoner i regionen mulighet til å skaffe seg igangsetteropplæring gjennom Selvhjelp Norge, slik at igangsettere kan bistå ved oppstart av grupper. Gruppene skal kunne etableres på tvers av både kommunetilhørighet og problem. Det viktigste er at folk kommer i gang med selvhjelpsarbeidet og får muligheten til å møtes innenfor konstruktive rammer. Frivilligsentralene vil også kunne stille lokaler til disposisjon.